"Dělat radost druhým."

Jmenuji se Hanka Pogány (za svobodna Maryšková) a už od dětství jsem mamince s nadšením pomáhala v kuchyni s pečením. Pouze s pečením. K vaření jsem se příliš neměla a dodnes tomu není jinak 🙂  Pubertu jsem strávila u trouby a v době dospívání mé dorty nesměly chybět snad na žádné narozeninové oslavě přátel.

2013 | První setkání s cupcakes

Až do prvních vteřin roku 2013 jsem netušila, že se tato nevinná zábava může změnit ve vášeň na celý život. Tehdy jsem během silvestrovských oslav v Londýně (uviděla a) ochutnala první cupcake. Anglie je země cupcakes zaslíbená a obchod s nimi najdete téměř na každém rohu. Ten “můj” byl na Covent Garden. Nikdy v životě jsem neviděla tolik krásných, barevných a třpytivých dortíků pohromadě. Byla to láska na první pohled, ale trvalá, vždyť přece ten nejkrásnější cit prochází žaludkem.

2013 | První stánek na náplavce

Ihned po návratu z cest jsem se chtěla o svůj požitek podělit a začala péct cupcakes, abyste mohli také zakusit ten kulinářský div světa. Zařídila jsem vše potřebné pro podnikání v cukrařině a vrhla se do prodeje na farmářských trzích na Náplavce. Jenže čekaly mě roky studia na VŠ a jak se říká (alespoň u nás doma), škola, základ života, takže jsem ještě nějaký ten pátek pekla jen po večerech a postupně objevovala nepřeberné možnosti zdobení a kombinace příchutí.

2016 | Konec školy, zakládáme Cakeland

Po završení studia bylo rozhodnuto. Lépe řečeno, vy jste rozhodli. Cupcakes vám chutnaly, zakázky přibývaly a já začala hledat prostory pro svou vlastní výrobnu.

2017 | Našla jsem prostor, začínáme rekonstruovat

Získání úvěru, překročení plánovaného rozpočtu o více jak polovinu z původní částky, prázdné konto, proplakané večery, nekonečné návštěvy úřádů, únava, stres, dvojí stěhování a tím to zdaleka nekončilo. Rok 2017 bych označila po všech stránkách za ten nejtěžší. Jelikož se celý život řídím heslem: “Život vám do cesty nevloží nic, co nejste schopni zvládnout a čím větší překážky dostáváte, tím silnějším člověkem se stáváte.”, zvládla jsem i rok 2017.

2018 | Oficiální kolaudace nové výrobny. Ocenění "Podnikavá žena roku"

Zasloužená odměna přišla v roce 2018, kdy se konala oficiální kolaudační párty pro rodinu, přátele a zákazníky. Dnes už pečeme v našich vlastních krásných prostorách, které jsme si upravily podle sebe a kam se každý den těšíme. Dalším z velkých úspěchů, za který moc děkuji, bylo ocenění Asociací malých a středních podnikatelů jako Podnikavá žena roku 2018.

Díky vám a vaší rostoucí oblibě cupcakes rosteme i my, takže sladkosti už pro vás nepřipravuji jen já, ale také úžasný tým dvou slečen, s nimiž mne pojí nejen láska k pečení, ale také pozitivní přístup k životu, zodpovědnost a preciznost. A právě díky této kombinaci posouváme výrobu stále kupředu, aby si na cupcakes pochutnalo co nejvíce z vás.

Chtěli byste se dozvědět více informací o začátku mého podnikání nebo mě samotné? Odpovědi možná naleznete v tomto rozhovoru.

Máte chuť na něco sladkého?
Objednejte přes náš formulář.
A nebo nám napište.